Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Бецилівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04380324) був реорганізований і увійшов до складу Роздільнянської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історична довідка Бецилівської сільської ради

 


Бецилівська сільська рада Роздільнянського району Одеської області розташована на сході Роздільнянського району. Межує сільська рада на півночі з Кошарською, на заході з Понятівською, на півдні з Новоукраїнською сільськими радами, а на сході з Іванівським районом.

Загальна площа  Бецилівської сільської ради становить:8801,00 га.

Площа населених пунктів -      386,70 га.

 До складу сільської ради входять чотири населених пункти. Центром сільської ради є  село Бецилове, датою заснування якого є 1814 рік. Свою назву село отримало від родини Біціллі - майора Костянтина Біціллі та його брата капітана Миколи Біціллі .В деяких історичних згадках фігурує і Фома Біціллі, як один із засновників села, тому що в середині 50-х років 18 століття саме він здійснював управління сільською громадою. Важливою архітектурною пам’яткою села є «Свято-Костянтино-Оленівська» церква Одеської Єпархії  УПЦ,  яка була побудована ще в далекому 1858 році. В центрі села з 1972 року побудована місцева школа і недалеко від неї – братська могила воїнів, святиня села. Важливою історичною подією села є найбільша битва, що відбулася 5 квітня 1944 року в наслідок якої, територія сільської ради була звільнена від німецько-фашистських  та румунських загарбників.

Село Старокостянтинівка (або Костянтинівка) засноване в 1795 році Костянтином  Біціллі (тому і має назву Костянтинівка). Спочатку в цьому селі селились селяни – біженці з центральних районів Російської імперії, а згодом і з півдня та Причорномор’я .Значними постатями в історії Костянтинівки є учасники Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, полковник юстиції Юрченко Іван Іванович та медична сестра Гауер (Гнатенко ) Надія Власівна, які  з першого і до переможного закінчення війни захищали та визволяли нашу Вітчизну від ворога.

Датою заснування села Новоселівка є 14 жовтня 1862 року. Саме після скасування кріпосного права в 1861 році, в районі сучасної Новоселівки почали селитись вихідці з Орловської губернії та деяких ближніх поміщицьких маєтків (найбільше від пана Лозівського).Видатною постаттю в історії Новоселівки є учасник Великої Вітчизняної війни генерал артилерії Микола Євдокимович Козов’якін, який останні роки проживав в місті Кишиневі. В цьому місті і похований на міському кладовищі в 2000 році.

Визначити дату заснування села Желепове не вдалось. Однак існує версія, що село було засноване теж після скасування кріпосного права. Першою назвою села був хутір Йориків ( за прізвищем місцевого поміщика). Пізніше село отримало сучасну назву - Желепове.

 В роки Великої Вітчизняної війни саме в селі Желепове з грудня 1943 року розпочав свою діяльність Петро Кормілін, відомий розвідник з групи Юрія Дегтярьова.

Декілька поселень сільської ради припинили своє існування ще в середині минулого століття. Це стосується поселень Мурлаки, Білоусівка та Красильників.В 1943 році залишили своє село німці – колоністи і перестало існувати хутірське поселення Діково.Дещо довше проіснував Бецилівський хутір, останній житель якого, Антон Петренко переселився до Бецилового в 1964 році. Свій слід в історії Бецилівського хутора залишив уродженець цього поселення Володимир Якович Буковський, історична праця якого, «Гірка правда» розповідає про життя на території Бецилівської сільської ради.

Літературне видання «Дороги, которые мы вибираем» висвітлює розвиток спортивно-масової роботи в Бециловому та Новоселівці. Римована збірка «Осінній мед» також відображає певні історичні процеси цього краю.

До 65 річниці Великої Перемоги виконавчим комітетом сільської ради видано «Книгу пам’яті Бецилівської сільської ради  1941-1945 років» в якій вшановуються  566 воїнів – земляків та солдат Радянської Армії, які загинули на землях сільської ради. В результаті пошукової роботи в 2010 році знайдено дружину та сина старшого лейтенанта П.І.Ярцева, який загинув 5 квітня 1944 року і покоїться в братній могилі села Бецилове.

Населення Бецилівської сільської ради становить – 875 чоловік, в тому числі: с.Бецилове -400 чол.;

с.Старокостянтинівка -95 чол.;

с.Новоселівка -230 чол.;

с.Желепове -150 чол.;


Сучасність  сільської ради

На жаль кращі роки в економічному та соціальному розвитку сільської ради в минулому. Сільськогосподарські підприємства ради славились виробництвом цукрового буряка, садівництва, городництва, виноградарства. Значна увага приділялась розведенню великої рогатої худоби, свинарства, птахівництва. Окремі види  вівчарства знайшли своє місце і на ВДНХ в місті Москві.

Головне заняття сучасних господарств – землеробство, в якому головна увага приділяється вирощуванню зернових колосових. Найкращою організацією праці виділяються СФГ «Палій», СФГ «Розквіт», ТОВ «Зоря», ТОВ «Бецилівське». На жаль відсутність робочих місць та належної заробітної плати приводить до відтоку робочої сили. Значна частина населення становлять пенсіонери. Загальна кількість учнів, що навчаються в двох ЗОШ 1-2 ст. -80 чол. Перспективою  розвитку населених пунктів Бецилівської сільської ради можуть бути створення нових робочих місць, привабливість роботи на місцевих сільськогосподарських підприємствах, розвиток соціальної сфери.


 

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Vlada.online - розробка офіційних сайтів органів державної влади і органів місцевого самоврядування


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *